pondělí 2. května 2011

Deník kavárenského povaleče

Dnes to byla kavárna a pražírna Caffé del Saggio.

Miluju dobrou kávu, malou, silnou, capuccino. Miluju kavárny, atmosféru, jen tak vysedávat, klidně sama, s knížkou, učením, foťákem...V Brně je kaváren víc než mnoho a já více než ráda objevuju ty nové, neokoukané, něčím speciální.

A co Vy a káva? Pijete? Milujete? Velkou? Malou? S mlékem? Nebo bez? Horkou nebo studenou?

14 komentářů:

 1. obří,s mlíkem,vřelou!
  :)
  aaaaaaaach!!

  OdpovědětVymazat
 2. kávu bych pila, až bych brečela! Bohužel má velká smůla - nesmím kofein.. proto si tuhle slast vynahrazuju alespoň bezkofeinovou, či občasným zhřešením :)

  OdpovědětVymazat
 3. Pošlu tam brněnskou kamarádku ! :) Dík za tip.

  Kávu jo. Doma s kapkou, ale fakt kapkou mléka, trochou cukru. Kavárny - zásadně presso, max. překapávanou. Něco jako latté, cappucino apod. mi nevoní.

  Sen? Pořádnej pressovač domů!

  OdpovědětVymazat
 4. Kávu denně. Bohužel malá droga, doháním tím, že nefetuju,nekouřím a skoro nepiju alkohol. Když jsem byla mladší bylo to pouze hoodně mlíkový latte nejlépe s nějakou příchutí. Prostě sladká břečka. Dnes mi příchutě vadí,miluju chuť kávy a to nesmí nic přehlušovat (karamel,vanilka...). Dneska nejlépe capuccino,někdy to latte a učím se pít kvalitní espresso.
  Ale stejně nejlepší dělám já doma z pravé italské zrnkové kávy,čerstve namleté a s pěnou ze sojového mléka. Mňam!

  OdpovědětVymazat
 5. óóó..miluju kafe!:) Někdy hřeším i 2x denně...zrovna si jeden šáleček dopřávám:) Teplé, s mlíkem a s medem...k tomu vždy něco na zub:-) Když mám potřebu se rozmazlovat, dám si do něj místo mlíka a medu kousek zmrzliny:) mmmm...

  OdpovědětVymazat
 6. To není možný to je naprostá retro kavárna,jaktože jsem ji v tom Brně ještě nenašla ?

  OdpovědětVymazat
 7. Kýbl, s mlékem. Vlastně nejlíp jen horké mléko s trochou kávy. A čokoládku k tomu...chiliovou

  OdpovědětVymazat
 8. joo :) veeelkou a nejradši laté :)

  OdpovědětVymazat
 9. Já kávu dříve nepila vůbec, ale teď jsem téměř závislák ;) mám ale ráda s mlékem, horkou, silnou :) Nemusím ale turka...

  OdpovědětVymazat
 10. Miluju kavárny, ale chodím do nich spíš na čaje:-) Když kávu, tak velkou, teplou, s velkým množstvím sojového mléka a se skořicí.. mňam:-)

  OdpovědětVymazat
 11. jojo, vsecko, co by se nemelo ve vetsi mire, ja konzumuji rada a ve velke mire :D taky mam rada piccolo nebo velke se sojovym mlekem, ledovou atd. Kavarnicka vypada krasne domacky ;)

  OdpovědětVymazat
 12. Piju kávu, miluju kávu a mám úplně stejný vztah ke kavárnám jako ty. Chjo, kéž by jich u nás bylo víc.

  OdpovědětVymazat
 13. Také miluju kávu, kvalitní, malou, silnou a velké capuccino se spoustou mléčné pěny, nejraději kafuju ráno a během odpoledne. Miluju kavárny ve stylu Itálie a Francie.. hmm:))) I <3 coffe

  OdpovědětVymazat